Podsumowanie akcji charytatywnej “Biegacze dzieciom”

Drodzy biegacze – uczestnicy Półmaratonu Świętych Mikołajów!

Z wielką przyjemnością informuję, że w tym roku nie tylko pobiliście rekord frekwencji, ale także liczba prezentów, którą obdarzyliście dzieci była rekordowa.

art_2012_12_05_podsumowanie_0

 

W wielkim worze biegnącego Św. Mikołaja znalazł się m.in. sprzęt sportowy (rowery, łyżwy, rolki, deskorolki, paletki i siatka do tenisa stołowego, piłki). Były również zabawki, książki, kalendarze, pamiętniki, płyty, gry, zestaw i gry playstation, przybory szkolne, pendrive, torby , plecaki, śpiwory… Nie sposób wymienić wszystkiego, bo niektóre prezenty były pęknie zapakowane i nie wszystkie zdążyłam zobaczyć.

Placówki opiekuńczo-wychowawcze otrzymały też rzeczy niezbędne w codziennym funkcjonowaniu: pościel, kołdry, odzież, naczynia kuchenne, sprzęt RTV i AGD, kosmetyki, środki czystości.

 

art_2012_12_05_podsumowanie_1

A słodyczy? …Słodyczy nie zabraknie dzieciom nawet po świętach.

Wasza hojność była tak wielka, że prezenty trafią nie tylko do trzech domów dziecka, tak jak planowaliśmy na początku.. Pojedziemy również z mikołajowym pozdrowieniem i workiem prezentów do maluchów z Domu Dziecka Nr 2. Kilka paczuszek trafi do domu dziecka w Bąkowie ( z którym zaprzyjaźniliśmy się w zeszłym roku), a część materiałów plastycznych, niezbędnych do terapii zajęciowej przekażemy dzieciom niepełnosprawnym z Fundacji Ducha.

 

Mili Państwo! Miałam zamiar wyróżnić kogoś w podziękowaniach, wskazać szczególnych darczyńców ( osoby prywatne, teamy, kluby, zakłady pracy, grupy przyjaciół, firmy, hotele, banki, jednostki wojskowe), z którymi drogą internetową bądź telefonicznie konsultowałam sprawę prezentów, ale wówczas pominęłabym może kogoś kto zechciał być anonimowy, a również ma wielkie i otwarte serce na potrzeby innych. Niech pozostanie więc tak jak jest! Dziękuję po prostu WSZYSTKIM, WSZYSTKIM którzy pamiętali o dzieciach i sprawili, że będą one nadal wierzyły w Świętego Mikołaja i w dobrych ludzi. Dzięki Wam święta, mimo różnych przeciwności losu, nie stracą swojej magii.

Nie wszyscy z Państwa mogli uczestniczyć w uroczystości dekoracji, pragnę wiec nadmienić, że młodzież wraz z wychowawcami podziękowała śpiewem i uśmiechem za Wasze podarunki.

Wielkie podziękowania kieruję też do Świętych Mikołajów, dzięki którym spełniło się wielkie marzenie wychowanka domu dziecka – Michała. Chłopiec za ofiarowane przez WAS pieniądze będzie mógł kupić gitarę elektryczną.

Serdecznie dziękuję też wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy pomagali przy akcji charytatywnej. To wielka przyjemność pracować z Wami!!!

IF

Fantastycznie też spisała się Grupa Cyrkowa Heca, która to sprawowała opiekę i bawiła Wasze dzieci, gdy pokonywaliście kilometry półmaratonu. Zabawy i pokazy cyrkowe, konkursy z nagrodami miały być atrakcją dla Waszych osobistych pociech!!! Dziękuję bardzo!!!

 

Pozdrawiam serdecznie z Torunia. Jestem dumna, że mogę być pośrednikiem między Państwem a dziećmi w tak niezwykłej akcji. Już dziś zapraszam wszystkich na XI Półmaraton Świętych Mikołajów.!!! Do zobaczenia za rok ;)))

Alina Jaworska

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: