Garść nowości

Już za kilka dni nasz zabytkowy gotycki gród opanuje czterotysięczna gromada Św. Mikołajów. Na nowo wybudowanym moście wystartuje wesoły korowód biegaczy w mikołajowych strojach (czapki, czerwone koszulki z przypiętym numerem startowy– obowiązkowe!!!). Atrakcyjne Mikołajki czyli wszystkie startujące Panny i Panie będą mogły dodatkowo otulić się świątecznym szalikiem. Przed rozpoczęciem biegu czerwona gromada spróbuje pobić rekord Guinessa wykonując w czasie rozgrzewki tzw. „pajacyki”, nauczy się rozgrzewającego i podnoszącego nastrój tańca, zaprezentowanego przez formację biegową „Spartanie dzieciom”.

Święci i Ci mniej święci w wesołym nastroju wystartują o godzinie 11.00. Mogą biec spokojnie bo w czasie półmaratonu ich osobiste pociechy mają zapewnioną opiekę i bawią się na Placu Zabaw Toluń (www.tolun.pl).Czerwony korowód Pobiegnie wzdłuż Wisły, poprzez zabytkową starówkę,   w stronę toruńskich lasów. Zawiłe leśne trakty Barbarki pozwolą Mikołajom zawrócić na Stadion Miejski, gdzie będą finiszować. Na mecie otrzymają dzwonek w kształcie czapki Mikołaja, kamizelkę termiczną, a swój wynik osłodzą mleczną mikołajową krówką specjalnie przygotowaną na półmaraton (krowkanaprezent.pl ).

W namiotach, w świątecznej atmosferze, po okazaniu numeru startowego z kuponem, Mikołaje otrzymają ciepły posiłek (żurek lub krem z pomidorów), skosztują chleba ze smalcem   i ogórkiem, dosłodzą się pączkiem lub drożdżówką, ogrzeją ciepłym napojem.

O 13.30 w hali Zespołu Szkół Spożywczych, po trudach biegowego zamieszania, wszyscy którzy ukończyli półmaraton, będą mieli okazję zachwycić się niepowtarzalnym głosem znanej toruńskiej wokalistki Joanny Czajkowskiej – Zoń, która wystąpi przy akompaniamencie Igora Nowickiego. By następnie ok godz.14 wziąć udział  w dekoracjach zawodników, finale akcji charytatywnej „Biegacze dzieciom”, losowaniu nagród wśród uczestników biegu.

Oczywiście jak na Świętych Mikołajów przystało, wszyscy pamiętają o charytatywnym celu biegowego wydarzenia. Nie zawiodą przecież dzieci z domów dziecka, którym Święty Mikołaj kojarzy się z dobrym sercem i podarkami. Upominki będą odbierane w punkcie akcja charytatywna „Biegacze dzieciom” przy Biurze Zawodów (w sobotę i niedzielę). Ponadto na trasie biegu i na Stadionie Miejskim Mikołaje będą mieli okazję wrzucić przysłowiowe parę groszy do puszek Spartan i ich pomocników. Celem zbiórki będzie terapia logopedyczna dla maluchów z domu dziecka ( w tym momencie dom dziecka nie ma finansów na takie zajęcia, a są one niezbędne).

Starsi wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych (ok. 30) zarażeni pasją biegania, razem ze Świętymi podejmą wyzwanie ukończenia półmaratonu i pomogą w pracach biura zawodów. Młodsi natomiast podziękują darczyńcom za wrażliwe serca krótkim występem podczas uroczystości dekoracji.

W sobotę również czeka na Mikołajów moc atrakcji: wykład z Panem Jerzym Skarżyńskim ( w małej Sali Zespołu Szkół Spożywczych o godz. 16), Targi Expo, darmowe zwiedzanie Toruńskiej Starówki w towarzystwie licencjonowanego przewodnika historyka i biegacza długodystansowego panaMarcina Łęckiego ( zbiórki przy pomniku Mikołaja Kopernika, godz. 16.00 i 18.00), spotkanie Spartan z wychowankami Domu Dziecka Nr 2 w Toruniu.

Na koniec bardzo ważna informacja! Zapisy trwają, a l imit uczestników wynosi 4600 osób (o starcie decyduje kolejność wpłat). Ze względu na skalę przedsięwzięcia i planowaną weryfikację wszystkich zawodników, w sobotę i niedzielę ( 7 i 8 grudnia ) nie będzie możliwości zapisu na półmaraton!

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: