Joga dla biegaczy

Pytasz jak:

– przebiec 21 km bez zadyszki?

– dobiec do mety bez efektu wypalenia?

– biegać bez bólu nóg i kręgosłupa?


Odpowiedź znajdziesz na warsztatach – Joga dla biegaczy. Dzień przed mikołajkowym szaleństwem nauczyciele jogi – Agata Ślesińska i Witold Orcholski podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami. Spróbuj i wypróbuj na Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Warsztaty mają charakter otwarty, praktyczny i bezpłatny – wystarczy napisać na adres jogatorun@gmail.com lub zadzwonić 733640611 by zarezerwować sobie miejsce. Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce – Sala Judo przy Biurze Zawodów (Hala Sportowa Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego)

Czas – 5 grudnia godz. 18:00

Program:

  1. Bieg Pełną Klatą.

Czujesz się zmęczona/zmęczony na trasie? Nie możesz złapać oddechu w biegu? Słabniesz a kilometrów nie ubywa? Zwróć uwagę na to, w jaki sposób oddychasz!

Większość osób prawie nie używa przepony. Organizm otrzymuje wtedy mało tlenu i szybko się męczy. Efektywny proces oddychania opiera się nie tylko na pracy płuc, ale przepony. Pomożemy Ci uaktywnić Twoją przeponę. Prawidłowy oddech zwiększa wydolność organizmu nawet dwukrotnie, co przekłada się na dobre samopoczucie a synchronizacja ruchu z oddechem to jedno z największych dobrodziejstw jogi.

Joga dla biegaczy

  1. Siła napędowa płynie z bioder.

Za wprowadzenie naszych nóg w ruch odpowiedzialna jest miednica i obręcz lędźwiowa. Wszystkie spięcia i bóle w tych miejscach uniemożliwiają komfortowe poruszanie się. Większość ćwiczeń jogi stabilizuje kręgosłup oraz rozluźnia mięśnie gładkie w obrębie dna miednicy, gdzie stres i duży wysiłek odkłada się w postaci bolesnych napięć.

Pozycje jogi dają możliwość utrzymania jednej linii kręgosłupa, co ugruntuje postawę ciała i pozwoli na otwarcie bioder, krocza, miednicy i lędźwi, czyli części odpowiedzialnych za utrzymywanie nas w pionie podczas biegu.

Joga dla biegaczy

  1. Dobry czas na lekkich nogach.

Na dystansie jednego kilometra, stopy uderzają o ziemię ponad 500 razy. Każde uderzenie przenoszone jest na kolana, biodra i kręgosłup. Ponadto bieganie stale angażuje do pracy te same grupy mięśni, a więc powoduje ich zbicie i skrócenie. Mięśnie stają się silne, ale tracą swoją elastyczność i przestają amortyzować. Dlatego właśnie mocne, zbite mięśnie są najbardziej narażone na kontuzje; należy zadbać o ich elastyczność.

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: