Podsumowanie Festiwalu Biegów Św. Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik 2019 r.

Czas na podsumowania !

XVII Festiwal Biegów Świętych Mikołajów przeszedł do historii.
Impreza zaczęła się w sobotę na Starym Rynku w Toruniu biegami dla najmłodszych , które ukończyło ponad 400 dzieci.
Na mecie czekał medal, słodki poczęstunek, a przede wszystkim Św. Mikołaj i dwie wielkie pandy.

W dobrych humorach czekaliśmy na kolejny dzień, w którym rozpocząć miały się główne biegi adresowane dla dorosłych.
Na starcie stanęło 2 208 zawodników, którzy wystartowali w Półmaratonie /954 osób/ na dystansie 10 km /691 osób/ na dystansie 5 km 467 osób a z kijami wystartowało 94 osoby.

W tym roku nowością był właśnie nordic walking .
Biegacze w zdecydowanej większości startowali w czerwonych koszulkach i czapkach św. Mikołaja, które otrzymali w pakiecie startowym, część była przebrana w oryginalne stroje na przykład reniferów , śnieżynek, choinek, śnieżynek itd.

Na mecie każdy otrzymał specjalnie odlany dzwonek, jako medal , czekała też gorąca strawa w tym trzy rodzaje zup / nawet wegańska z kukurydzy/.

Najlepszych dekorowała wielokrotna mistrzyni w maratonie w tym jedyna Mistrzyni Świata na tym dystansie wśród Polek – Wanda Panfil. Sama zresztą biegła na dystansie 10 km.

Wśród gości był aktualny Mistrz Polski w maratonie Henryk Szost, który dzień wcześniej wygłosił prelekcję, barwnie opowiadając o swojej karierze.

Jednak Festiwal to nie tylko bieganie ale również mikołajkowa akcja charytatywna. W tym roku uzbieraliśmy rekordową kwotę 8 215 zł,- z której zostanie sfinansowany turnus rehabilitacyjny dla Dominika. Ponadto otrzymaliśmy cenne prezenty rzeczowe takie, jak na przykład hulajnogi, rolki, lalki, sprzęt wędkarski, bokserski, a nawet dziecięcą perkusję. Wszystkie te rzeczy już trafiły do najmłodszych ze Stowarzyszenia Wędka .
Wszystkim biegaczom i sponsorom gorąco dziękujemy !!!
Dziękujemy wszystkim woluntariuszom, sponsorom oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Bez Was ta impreza nie odbyłaby się !
Na koniec chcemy podziękować wszystkim biegaczom za stworzoną wesołą świąteczną atmosferę biegu, w którym dominuje pozytywna energia i chęć wspólnej zabawy.

Do zobaczenia za rok.

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: