Na Toruńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym dzieją się CUDA!!!

17 100 zł uzbieranych na tegorocznych licytacjach trafi do dzieci niewidomych i ich rodzin!!! BRAWO!!!

Co roku Toruńskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu towarzyszą akcje charytatywne. Licytowane są prace (przygotowywane przez milusińskich z toruńskich przedszkoli, ich rodziców, dziadków, dyrektorów placówek i pań nauczycielek) i inne niespodzianki ofiarowane przez Darczyńców ( m.in. biżuteria, obrazy, smakołyki, kosmetyki).

W tym roku odbyło się kilka niesamowitych licytacji na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących z Torunia, w tym dwie, które swoimi występami uświetniły przedszkolaki z Przedszkola Prywatnego Skrzat i Przedszkola Niepublicznego Flisaczek.

Było magicznie, całe rodziny zgromadziły się tłumnie przed sceną, by wspierać przedszkolaków w ich pierwszych krokach na wielkiej scenie, a także, by wziąć udział w licytacjach na rzecz dzieci niewidomych. Atmosfera była rodzinna, świąteczna, wszystkim wydzielały się endorfiny. Na scenie pojawił się Mikołaj, który występujące przedszkolaki nagradzał świątecznymi paczuszkami, przybyła również gwiazda Festiwalu Biegów Św. Mikołajów Wanda Panfil – mistrzyni olimpijska i świata w maratonie, która przekazała na licytację koszulkę biegową z autografem. Podziękowania wyraził prezes koła Powiatowego w Toruniu Polskiego Związku Niewidomych – p. Mariusz Kowalski.

Ludzi dobrej woli było tylu, że trudno zliczyć. Okazało się, że zgromadzeni, licytujący Torunianie mają wielkie i wrażliwe serca. Że mimo trudnych czasów stać nas na to, by pomagać innym, dostrzegać ich problemy. Wzruszające były gesty, gdy osoby licytujące same podbijały proponowane przez siebie kwoty.

Dzięki akcjom charytatywnym dzieci, objęte opieką Polskiego Związku Niewidomych i ich rodziny będą miały wspaniałe święta, a w przyszłym roku zorganizowane zostaną dla nich ciekawe warsztaty.
Dziękujemy organizatorom Jarmarku za otwartość, hojność, chęć niesienia pomocy i za stworzenie wspaniałego, świątecznego klimatu! Jesteście cudowni!!!

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: