Czy zostaniesz Prawdziwym Świętym Mikołajem podczas grudniowego Półmaratonu w Toruniu?

Grudzień to magiczny, ale i bardzo zabiegany, pracowity miesiąc. Jest przepełniony przygotowaniami do świąt – sprzątaniem, robieniem zakupów, gotowaniem tradycyjnych potraw, poszukiwaniem podarków dla najbliższych, … a potem chwilami oczekiwania na Boże Narodzenie i pięknymi przeżyciami związanymi ze wspólnym, rodzinnym świętowaniem.

Ci, którzy przybędą do Torunia i wystartują w Półmaratonie Św. Mikołajów na pewno poczują świąteczną magię. Ten bieg ma bowiem szczególną atmosferę i wymiar. Jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że ubieramy się w czapki mikołajowe i czerwone koszulki, że tego dnia nie rywalizujemy tylko z uśmiechem i dobrym słowem na ustach pokonujemy dystans półmaratoński, …. ale jest wyjątkowy, bo możemy zrobić coś dobrego, możemy podzielić się tym co mamy z dziećmi z placówek opiekuńczo wychowawczych.

Gdy zbliża się Boże Narodzenie podopieczni domów dziecka szczególnie intensywnie myślą o najbliższych, o tym jakie będą ich święta, gdzie je spędzą… Zastanawiają się czy Św. Mikołaj istnieje naprawdę?! Czy znajdą pod choinką to o czym marzą? Trudno zapomnieć oczy malucha, który rozpakowuje prezent i nie może uwierzyć, że dostał to o czym marzył?

W związku z tym, że co roku proszą Państwo o to, bym przedstawiła konkretne dziecięce pragnienia, więc poniżej to czynię. Myślę jednak, a nawet wiem to z doświadczenia, że dzieci ucieszą się z każdego prezentu, który przywieziecie, z każdego dobrego gestu, słowa, ciepłej myśli skierowanej w ich stronę…

Więcej informacji, oraz listów w zakładce Akcja Charytatywna !

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: