Lubisz biegać po zmroku? Koniecznie weź udział w I edycji Nocnej Dychy Kopernikańskiej!

Zapraszamy na I edycję Nocnej Dychy Kopernikańskiej, która odbędzie się dnia 13 czerwca 2015 roku, o godz. 22:00 w Toruniu.

Nocna Dycha to bieg na dystansie 10 km, który ma za zadanie ukazać walory turystyczne miasta Torunia i inwestycje zrealizowane w ramach projektów europejskich, takie jak  zmodernizowana i rozbudowana przystań AZS, zrewitalizowany Bulwar Filadelfijski, czy Most Drogowy im. Elżbiety Zawackiej.

 

Start biegu zlokalizowany będzie w okolicy Centrum Handlowego Atrium Copernicus, przy ul. Żółkiewskiego 15.

Trasa poprowadzi ulicami miasta Torunia, Bulwarem Filadelfijskim oraz przez toruńską Starówkę, gdzie biegacze kontynuować będą bieg pomiędzy malowniczymi gotyckimi kamienicami.

 

Meta biegu znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej, przy ul. Bema 73-89. Na pokonanie trasy i dotarcie do mety biegacze będą mieli 1 godz. 45 minut.

 

Każdy uczestnik biegu otrzyma m.in. czołówkę na głowę i pamiątkową koszulkę funkcyjną, a na mecie udekorowany zostanie oryginalnym ceramicznym dzwonkiem.

 

Uczestnicy biegu sklasyfikowani zostaną w kategorii generalnej, kobiet, w poszczególnych grupach wiekowych oraz w Mistrzostwach Miasta Torunia.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni.

 

To pierwsza taka okazja, żeby podczas wspólnego biegu podziwiać nocną porą walory historyczne i kulturalne miasta Torunia. Toruńska Starówka oraz nadwiślańska panorama Torunia słyną z niezwykłego nocnego oświetlenia, co jest jednym z symboli miasta i nadaje mu niezwykły urok.

 

Niech Nocna Dycha Kopernikańska stanie się obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez biegowych wszystkich amatorów aktywności fizycznej, którzy lubią realizować pasję do biegania także w unikalnej nocnej scenerii.

 

Zapraszamy do zapisów!

Pamiętaj!

13 czerwca 2015 r. o godz. 22:00 nie może zabraknąć Ciebie w Toruniu.

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: