Rusza Festiwal Biegów Świętych Mikołajów

Niezmiernie nam miło poinformować i zarazem zaprosić wszystkich pasjonatów biegania na Festiwal Biegów Świętych Mikołajów, nową odsłonę Półmaratonu św. Mikołajów,  który odbędzie się dnia 6 grudnia 2015 roku.

Ze względu na ogromne zainteresowanie unikalną na skalę światową imprezą o oryginalnej formule – Półmaratonem św. Mikołajów w Toruniu w środowisku biegaczy, Stowarzyszenie podjęło decyzję o wzbogaceniu XIII edycji Półmaratonu św. Mikołajów o bieg na 10 km św. Mikołajów oraz o Biegi Mikołajka dla Dzieci, tworząc tym samym Festiwal Biegów Świętych Mikołajów.

Chcemy w ten sposób umożliwić doświadczenie niesamowitej świątecznej atmosfery, jaka zawsze towarzyszy Półmaratonowi św. Mikołajów, wszystkim biegaczom, którzy preferują starty na krótszych dystansach, a także ich pociechom, czyli najmłodszym zawodnikom, rozpoczynającym przygodę z bieganiem.

Biegacze będą mieli szansę rywalizować na dystansie 21,1 km oraz na dystansie 10 km, natomiast najmłodsi, czyli dzieci w wieku od 2 do 16 roku życia wystartują w Biegach dla Dzieci na dystansie od 100 m do 1200 metrów.

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie umożliwi przyjazd i wzięcie udziału w naszej imprezie biegowej jeszcze większej liczbie uczestników nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Gorąco zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w pełnym miłości, radości i pozytywnej energii Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów i spędzenia dnia 6 grudnia, czyli dnia św. Mikołaja w Toruniu.

Niech Wasze przybycie na Festiwal stanie się nie tylko aktywną zabawą i rywalizacją podczas pokonywania malowniczych terenów Torunia oraz podtoruńskiej Barbarki, ale także wspaniałym prezentem dla najmłodszych dzieci z Domów Dziecka. Tradycyjnie, jak co roku podczas imprezy biegowej przeprowadzona zostanie w ramach akcji charytatywnej zbiórka podarków, które zostaną wręczone w tym niesamowitym dniu najbardziej potrzebującym. Wasze prezenty sprawiają dzieciom ogromną radość i w ten sposób przyczyniacie się do pojawienia się uśmiechów na ustach najmłodszych.

Start wszystkich biegów będzie miał miejsce na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Uczestnicy biegu na dystansie 10 km oraz Półmaratonu św. Mikołajów finiszować będą przy Hali Sportowo-Widowiskowej, przy ul. Bema 73-89, jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Najmłodsi swoje dystanse pokonywać będą w obrębie Stadionu Miejskiego w Toruniu przy ul. Bema 23/29.

Zapraszamy do dokonywania zapisów na Festiwal Biegów Świętych Mikołajów. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie www.biegmikolajow.pl/rejestracja.

Opłata startowa dla studentów, uczniów szkół średnich i seniorów wynosić będzie 50 zł (do dnia 30 września). Pozostali uczestnicy zobowiązani będą wpłacić kwotę w wysokości 60 zł (do dnia 31 lipca). Opłata za start dzieci jest stała i wynosić będzie 10 złotych.

Gorąco zachęcamy wszystkich do dołączenia do tysięcy św. Mikołajów, którzy tradycyjnie
w czerwonych koszulkach oraz w czapkach św. Mikołaja przemierzać będą dnia 6 grudnia 2015 r. urokliwe toruńskie ulice, doświadczając w ten sposób niepowtarzalnej, unikalnej atmosfery.

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: