Festiwal Biegów Świętych Mikołajów 2018

Coraz bliżej do naszego Mikołajkowego święta biegowego w Toruniu! Jesteśmy w trakcie gorących przygotowań i chyba czas najwyższy ujawnić niektóre szczegóły dotyczące imprezy.
Festiwal Biegów Świętych Mikołajów to nie tylko bieg, ale również masa niespodzianek i atrakcji towarzyszących. Jak co roku w okresie świątecznym Toruńska starówka zamienia się w zimowe magiczne i klimatyczne miejsc z którego już po raz 16 wystartuję 3 tys Mikołajowych biegaczy. Jedną niewątpliwie największych atrakcją będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zaopatrzyć się w niezbędne do organizacji świąt produkty, a dodatkowo nasi zwycięzcy otrzymają zapraszanie na gorącego, regionalnego grzańca ufundowanego przez restaurację ,,Cheb i Wino” Rynek Staromiejski w Toruniu.
Dla najmłodszych zwycięzców biegu Mikołajka również przewidziana jest nagroda w postaci szalonej zabawy na autodromie i karuzeli. Przypominamy, że bieg Mikołajka odbywa się na 5 różnych dystansach w 5 kategoriach wiekowych w sobotę 8 grudnia 2018 na ul. Szerokiej w Toruniu.
Tego samego dnia w miejscu biura zawodów Półmaratonu, biegu na 10 i 5 km Św. w Hali widowiskowo-sportowej „Arena Toruń” odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w LA Masters. Wszystkich fanów biegów przez płotki serdecznie zapraszamy, wejście na mistrzostwa jest darmowe.
Gościem specjalnym XVI edycji Festiwalu Biegów Św. Mikołajów będzie polska lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostoniei w Nagoi w Japonii. Dwukrotna olimpijka letnich Igrzysk – w Seulu w 1988 i w Barcelonie w 1992 roku Pani Wanda Panfil-Gonzalez. Wszystkich chętnych do pokonania dystansu przy boku Pani Wandy zachęcamy do zapisów na stronie: www.biegmikolajow.pl.
Ponadto dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli zwiedzić Toruń z przewodnikiem za darmo informujemy, że będzie taka możliwość 8 grudnia o godzinie 16.00 oraz o 18.00 – zbiórka przy pomniku Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
Na bieżąco możecie również śledzić nas na naszym Mikołajowym fanpagu – Półmaraton Świętych Mikołajów, gdzie publikujemy najnowsze informacje oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych sponsorów.

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: