Komunikat

 

Drodzy Biegacze!

Walczyliśmy do końca, by nasze biegi Festiwalu Biegów Św. Mikołajów. odbyły się  w tradycyjnej formie. Jednak zgodnie z aktualnymi, ogłoszonymi  wczoraj regulacjami zawartymi  w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28.11.2020 r. dot. organizacji imprez i zawodów sportowych, niestety znacznie ograniczono liczbę uczestników z 250 do 150. W związku z powyższym otrzymaliśmy  przed chwilą pismo z MZD Toruń o braku możliwości zorganizowania biegu i spodziewamy się takiej  samej opinii z Urzędu Miasta Toruń  (Wydziału Sportu i Rekreacji w Toruniu). 

Przez moment, w burzliwej dyskusji  rozważaliśmy też możliwość przeniesienie imprezy na inny termin po 27.12.2020 r. ( kiedy to przestanie obowiązywać wspomniane rozporządzenie) jednak sytuacja jest na tyle niepewna i rozwojowa, że obawiamy się czy nie wejdą w życie jakieś inne regulacje bądź aktualne rozporządzenie nie będzie przedłużone.

W związku z tym, że nie chcemy Was dłużej trzymać w niepewności ogłaszamy, że bieg odbędzie się w formie wirtualnej. Każdy kto zapisał się na bieg otrzyma pakiet startowy i zaproszony jest do udziału w biegu wirtualnym. Wszystkim, którzy ukończą bieg włożymy do pakietu medal, a zwycięzcom poszczególnych kategorii puchar i nagrodę. By, jak najwięcej osób mogło pobiec rozszerzamy formułę, będzie można przebiec zadeklarowany  dystans od dnia 5 grudnia 2020 r. od godz.8.00 do 13 grudnia do godz. 15.00.

W poniedziałek przypomnimy szczegóły  dot. biegu wirtualnego oraz napiszemy o możliwości odbioru pakietów startowych w biurze w Toruniu. Chcielibyśmy byście mogli przebiec swój dystans w naszych czapkach i kominach mikołajowych.

Bardzo nam przykro…, organizowaliśmy już Dychę Kopernika w okresie pandemii (wrzesień 2020) i liczyliśmy, że Festiwal Biegów Św. Mikołajów uda się również zorganizować w tradycyjnej formie. Serdecznie zapraszamy na biegi  wirtualne.

                                                                                                     Z poważaniem 

                                                                          Organizatorzy Festiwalu Biegów Św. Mikołajów

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: