Komunikat #2

 1. Nawiązując do wcześniejszego komunikatu o niemożności zorganizowania biegu tradycyjnego, organizator imprezy biegowej św. Mikołajów podjął decyzję o przepisaniu wszystkich osób, które się zapisały i opłaciły wpisowe na bieg wirtualny.
  Zawodników z okolic Torunia zapraszamy od odbioru pakietów w sposób tradycyjny do biura zawodów które będzie się mieściło na 1 piętrze Hali Tenisowa MOSIR / nie mylić z Mentor /
  Szosa Chełmińska 75b 87-100 Toruń
  Godziny otwarcia biura:
  5 grudnia: 16:00 – 20:00
  6 grudnia: 10:00-12.00
 2. Zawodnicy, którzy nie odbiorą pakietów startowych otrzymają za pośrednictwem kuriera bezpłatnie pełen pakiet startowy. Dla osób, które ukończą bieg wirtualnie pakiet będzie wzbogacony o tegoroczny medal.

 3. Bieg należy pokonać w terminie : od 5 grudnia 2020 od godziny 08.00 do 13.12.2020 do godziny 15.00. Bieg ma charakter korespondencyjny (wirtualny), każdy sam wyznacza sobie jak najwygodniejszą i najbardziej płaską trasę na dystansie na jaki jest zapisany.
  Aby wziąć udział w biegu konieczne jest pobranie i instalacja aplikacji na swój telefon. Poniżej zamieszczamy linki do oficjalnych sklepów Appstore i Google Play.

Aplikacje są bezpłatne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.datasport.rejestrator – Android
https://apps.apple.com/pl/app/datasport-rejestrator-gps/id1516174001 – iOS
Tylko wyniki z tych aplikacji będą akceptowane.

Wyniki biegu wirtualnego (pliki TCX, GPX) muszą być wprowadzone do panelu wyników lub zarejestrowane aplikacją GPS odpowiednio:

Bieg wirtualny może być udokumentowany wyłącznie w postaci plików TCX lub GPX wgrywanych do panelu wyników lub zarejestrowany aplikacją Rejestrator GPS dostępną w sklepach Play i App Store pod adresami jak wyżej.

Żadne inne formy, jak np. screeny zdjęcia i opisy nie będą uwzględniane.

Przerwy na odpoczynek w czasie rejestracji biegu nie będą odliczane od czasu łącznego.

Wyniki wadliwie zarejestrowane będą usuwane. Za prawidłowo działający i skonfigurowany sprzęt GPS odpowiada zawodnik.
Dopuszcza się także klasyfikację zawodników na podstawie plików GPX lub TCX. Taki plik przy użyciu zegarka lub innego urządzenia rejestrującego (pobrany z środowiska Garmin, Strava, Endomondo, Polar czy inne umożliwiające pobranie pliku GPX lub TCX z zapisem biegu) należy samodzielnie wczytać w panelu wyników – wybierając przycisk „dodaj swój wynik”. Wczytywanie plików możliwe jest wyłącznie po zalogowaniu się do portalu Datasport emailem i hasłem tymi samymi co przy zapisach.
Wszelkie instrukcje, jak posługiwać się tą aplikację zamieszczone są w aplikacji datasport GPS zciągniętej na telefon.

 1. Wszelkie Mistrzostwa i Klasyfikacje zostają bez zmian. Prosimy zapoznać się z regulaminem https://biegmikolajow.pl/regulamin/

Za aprobatą Zarządu Stowarzyszenia Maraton Toruński

Dyrektor Festiwalu Biegów Św. Mikołajów

Rafał Flis

Komentarze

komentarzy

%d bloggers like this: